Zapewnij bezpieczeństwo swojej stronie internetowej

Chcesz uniknąć spadku oglądalności serwisu WWW i jego pozycji w wyszukiwarce, a także zapewnić bezpieczeństwo swojej stronie?

Koniecznie zainteresuj się certyfikatami SSL, ponieważ jeśli go nie posiadasz, najnowsza aktualizacja Google sprawi, że przeglądarka przy pomocy czerwonego koloru będzie ostrzegać użytkowników o braku szyfrowanego połączenia na Twojej stronie. Instalacja certyfikatu SSL pozwoli Ci uniknąć tego problemu!

Korzystanie z certyfikatów SSL ma wiele zalet

Zapewnia użytkownikom prywatność
Uniemożliwia przechwycenie transmisji danych
Podnosi prestiż i wiarygodność firmy
Zapewnia użytkownikom poczucie bezpieczeństwa i satysfakcję z korzystania usług na wysokim poziomie
Gwarantuje autentyczność i poprawność pobieranych danych
Poprawia pozycję strony internetowej w wynikach wyszukiwania

Czym właściwie jest certyfikat SSL / https?

Na pewno każdy użytkownik internetu spotkał się z protokołem https przy adresie strony internetowej (zielony adres strony www z kłódką). Szyfruje on połączenie, dzięki wykorzystaniu protokołu SSL. Jest standardem w bankowości internetowej, systemach płatności online czy wyszukiwarce Google. Stale rośnie także jego popularność na portalach gromadzących dane użytkowników czy pozwalających na wchodzenie z nimi w interakcję – fora, portale społecznościowe i informacyjne, sklepy.

Co to jednak znaczy dla zwykłego internauty? Dzięki certyfikatowi przesyłane dane są szyfrowane co sprawia, że stają się trudniejsze do przechwycenia i zmiany (w przeciwieństwie do http, gdzie hakerzy mają łatwy dostęp do danych).

Wyróżnia się kilka rodzajów certyfikatów SSL

DV (Domain Validation)

Podstawowy, dobry poziom zabezpieczeń, w ramach certyfikatu, zapewnia szyfrowanie transmisji danych w domenie. Przy wydawaniu konieczna jest weryfikacja domeny.

OV (Organization Validation)

Wysoki poziom zabezpieczeń, rozszerzony poziom uwierzytelniania. W celu wydania potrzebny może być wyciąg z Krajowego Rejestru Sądowego, bądź umowa spółki.

EV (Extended Validation)

Najwyższy poziom zabezpieczeń, o którym użytkownik dowiaduje się dzięki widocznej nazwie firmy i zielonym oznaczeniu w pasku, przed adresem URL strony internetowej. Aby go uzyskać, wiarygodność wnioskodawcy jest sprawdzana na wielu płaszczyznach.

Wokół certyfikatów narosło wiele mitów

Z certyfikatów korzystają tylko korporacje i duże firmy

Nieprawda, atakowane są także mniejsze strony i sklepy, ponadto protokół wpłynie pozytywnie na pozycjonowanie witryny.

Uzyskanie certyfikatu jest czasochłonne i ciężkie

Nieprawda, certyfikat DV (Domain Validation) można otrzymać w bardzo krótkim czasie.

Posiadanie certyfikatu jest kosztowne

Nieprawda, koszt instalacji i utrzymania certyfikatu przez jeden rok zaczyna się już od 149 zł netto!

Bezpieczeństwo Twoich użytkowników jest najważniejsze

Dlatego nawet mniejsze firmy powinny wyjść ich oczekiwaniom naprzeciw i zapewnić im odpowiedni komfort korzystania ze swojej strony internetowej. Tym bardziej, że certyfikaty SSL korzystnie wpływają nie tylko na samo bezpieczeństwo, ale także na pozycję w wyszukiwarce i wiele innych aspektów!

108% %

Średni wzrost ruchu na stronach naszych klientów po roku pracy

5200+ +

Utrzymywanych stron internetowych

21 tys.+ tys.+

Utrzymywanych kont pocztowych

bok@wizja.net Biuro Obsługi Klienta: +48 33 496 30 15 Dział techniczny: +48 33 496 30 01 Handlowcy: Beata: +48 725 963 011 Rafał: +48 695 863 013 Stanisław: +48 695 863 014