Zakończenie migracji serwerów wirtualnych klientów

Domeny
Hosting
Strony WWW
Usługi Internetowe
WizjaNet
serwer www,serwer wirtualny migracja

W tym tygodniu kończymy migrację serwerów wirtualnych naszych klientów na nowoczesne rozwiązanie bazujące na rozproszonym systemie plików CEPH. Wszystkie serwery wirtualne funkcjonują teraz w ramach jednego dużego klastra serwerowego zapewniającego większe bezpieczeństwo.

Rozwiązanie takie zapewnia w każdym momencie potrójne duplikowanie wszystkich danych na różnych fizycznych serwerach z możliwością szybkiego uruchomienia całej maszyny wirtualnej na dowolnym serwerze fizycznym całej farmy serwerów. Niezależnym procesem jest wykonywanie regularnych kopii bezpieczeństwa danych wg uzgodnionych indywidualnych harmonogramów.

Możliwe jest łatwe rozszerzanie zarówno zasobów obliczeniowych jak i pamięci RAM oraz przestrzeni dyskowej. Serwery wirtualne mogą również działać w trybie wysokiej dostępności HA, czyli jakakolwiek awaria fizyczna serwera pozwala na błyskawiczne i automatyczne przeniesienie całej maszyny wirtualnej na inny działający serwer fizyczny.

Za wszelkie chwilowe problemy oraz awarie, które powstały w wyniku migracji przepraszamy. Planowaliśmy przeprowadzenie tego procesu w sposób nieodczuwalny dla klientów.