Black Friday i Black Week

wizjaNet-Blog
Black-Friday-i-Black-Week

Przedstawiamy porady dotyczące udoskonalenia strategii marketingowej na czas Black Friday i Black Week.

Wykorzystaj media społecznościowe i z wyprzedzeniem promuj sprzedaż.

Dzięki mediom społecznościowym i profilom na Facebooku, Instagramie, Linkedin czy TikToku można promować sprzedaż i to bardzo skutecznie. Tajemnicze oferty dotyczące promocji w sklepie wraz z atrakcyjnymi treściami. Najlepiej stworzyć ruch na stronie www przed rozpoczęciem faktycznej kampanii sprzedażowej. Wygenerowany ruch stworzy grupę odbiorców, do których można będzie trafić z reklamą retargetingową. Jest to sposób na kontakt z klientem i pokazanie mu asortymentu, którym będzie prawdopodobnie zainteresowany w Black Friday. Przy rosnących kosztach reklamy w tym okresie, działania z wyprzedzeniem są najbardziej opłacalne. Nie konkurujemy wtedy tak bardzo o pozyskanie odbiorców, ponieważ już ich mamy.

Promowanie sprzedaży wraz z wcześniejszym rozplanowaniem kampanii reklamowej pozwala na kontrolowanie budżetu wraz z ustalonym targetem. Budżet całkowity dzielimy na ilość dni trwania kampanii, dzięki czemu mamy pewność, że nie przekroczymy ustalonych kwot całkowitych na dany zestaw reklam. Niezbędnym narzędziem do mierzenia skuteczności reklamy jest Facebook pixel. O jego tworzeniu i podłączaniu można poczytać tutaj.

Zadbaj o tekst i grafikę kreacji, aby wyróżniała się wśród konkurencji.

Aby klient zainteresował się reklamą, musi ona przykuć uwagę. Wśród wielu reklamodawców trzeba się wyróżnić i wymyślić coś więcej niż czarno-czerwony napis, który jest najbardziej kojarzony z Black Friday. Tekst w reklamie jest kluczem do sukcesu tak samo jak grafika – to ona pierwsza przykuwa uwagę, ale to przekaz jest kluczem do sukcesu. Kreacje muszą opowiadać o swojej marce treściwie, muszą przedstawiać produkt i jasno komunikować, do czego jest. Black Week to okres przedświąteczny dlatego dużo klientów szuka wtedy prezentów na Boże Narodzenie. Warto to wykorzystać i w treści kreacji o tym napomnieć. Wszelkie reklamy należy tworzyć w odpowiednich formatach, lista zaleceń każdego formatu względem typu reklamy na Facebooku do sprawdzenia tutaj.

Skuteczny mailing – newsletter.

Warto skonfigurować mailing wysyłany do klientów. Otrzymywane przypomnienia o rabatach, wydarzeniach czy promocjach na kilka dni przed Black Week z ofertami dla subskrybentów przypomną o najgorętszym okresie wyprzedażowym w roku. E-mail jest jedną z najpopularniejszych form komunikacji, w której można tworzyć jakościowe bazy klientów. Ta bazą są klienci, którzy świadomie wyrazili zgodę na to, aby otrzymywać maile od Twojej firmy. Te osoby tylko czekają na to aby otworzyć maila i skorzystać promocji. Jest to prosta i szybka forma kontaktu z klientem.

Tworząc e-commerce na Black Week pamiętaj o monitorowaniu konta reklamowego, ciekawej treści oraz przykuwającej kreacji. Pamiętaj, że reklamy w tym okresie są droższe, więc zadbaj o wcześniejszy ruch na stronie.

Jeśli chcesz zacząć reklamować się na Facebooku czy w Google napisz do nas, a przygotujemy ofertę dla Twojej marki.

Poniżej znajdują się przykładowe kreacje na Black Week, zainspiruj się i stwórz własną niepowtarzalną reklamę, która będzie sprzedawać. Powodzenia!