Więcej wygody i możliwości dla szkół, czyli integracja mobiDziennika z mobiBiblioteką

mobiDziennik
Oświata
Więcej wygody i możliwości dla szkół, czyli integracja mobiDziennika z mobiBiblioteką

Coraz więcej szkół korzystających z elektronicznego mobiDziennika decyduje się na jego integrację z naszym programem do obsługi biblioteki – mobiBiblioteka.

Czym jest mobiBiblioteka?

MobiBiblioteka to kompleksowy program do zarządzania każdą biblioteką. Tak jak mobiDziennik stanowi jeden z elementów Zintegrowanego Systemu dla Oświaty stworzonego przez WizjaNet. Wszystkie moduły systemu można łączyć ze sobą wedle własnych potrzeb i np. użytkować jeden lub kilka wybranych. MobiBiblioteka pozwala m.in. na katalogowanie zasobów biblioteki, prowadzenie inwentarza i historii wypożyczeń, a także zapis rezerwacji książek. Ponadto umożliwia tworzenie kartotek czytelników, wspiera rejestrację bezpłatnych podręczników i wiele więcej.

Jakie korzyści zapewnia szkołom i uczniom połączenie mobiDziennika z mobiBiblioteką?

Integracja popularnego mobiDziennika z mobiBiblioteką łączy funkcjonalności obu programów. Rodzice i dzieci, logując się do panelu użytkownika w mobiDzienniku, nie tylko zyskują dostęp do jego opcji, ale jednocześnie mogą przeglądać księgozbiory szkoły czy rezerwować wybrane pozycje książkowe dla ucznia. Natomiast z poziomu połączonych programów placówka edukacyjna ma szczegółowy wgląd w statystyki wypożyczeń, na których podstawie jest w stanie generować zestawienia i raporty dotyczące aktualnego stanu magazynowego.

Wszystko po to, by lepiej zarządzać szkolną biblioteką i uprościć życie uczniom!

Więcej o mobiDzienniku i mobiBibliotece.