System opłat dla przedszkoli

mobiDziennik
Oświata

Od września wiele miast zmieniło formę opłaty za przedszkola. Aktualnie obowiązkiem miasta jest realizacja obowiązkowego programu edukacyjno-opiekuńczego w wymiarze pięciu godzin za darmo. Pozostałe godziny obecności dziecka w przedszkolu są płatne według stawek oraz zasad rozliczania definiowanych przez samorządy. Dla dzieci spędzających w przedszkolu dużo czasu, opłaty wzrosły.

Przez dość uproszczone formy rozliczania pobytu wzrasta niezadowolenie rodziców z nowego systemu, gdyż muszą na przykład podpisywać umowy deklarując z góry czas i płacić często za czas niewykorzystany. Niektóre samorządy inwestują w rozwiązania rozliczania dokładnego czasu obecności dziecka w przedszkolu.

Nasze nowe rozwiązanie, które cieszy się dużym zainteresowaniem pozwala na dowolną formę naliczania opłat za przedszkola oraz późniejszego ich rozliczania. System może współpracować z czytnikiem kart magnetycznych, przez co rodzice mogą rejestrować obecność dziecka w przedszkolu z dokładnością do każdej minuty bez angażowania do tego celu pracowników przedszkola.

Więcej informacji o aplikacji można znaleźć na stronie Systemu zarządzania przedszkolem.