Sezonowa kampania Facebook czyli jak podwoiliśmy ruch na stronie i pozyskaliśmy nowych klientów dla LionLOG

Facebook Ads
Promocja stron WWW
Social Media
Usługi Internetowe
WizjaNet
Sezonowa kampania Facebook czyli jak podwoiliśmy ruch na stronie i pozyskaliśmy nowych klientów dla LionLOG

Tegoroczny sezon wakacyjny w WizjaNet obfitował w ciekawe projekty. Jednym z nich była kampania reklamowa na Facebook dla LionLOG – nowoczesnego systemu GPS dla motocykli, quadów, samochodów klasycznych i innych pojazdów turystycznych.

LionLOG to innowacyjny system, który wyróżnia się na rynku dopasowaniem do potrzeb użytkowników oraz wieloma funkcjonalnościami m.in.: zabezpieczenie antykradzieżowe dla oldtimerów i motocykli czy rejestracją wypraw. Zamysłem kampanii LionLOG było trafienie do specyficznego, niszowego klienta z praktycznie nowym produktem, dlatego położyliśmy nacisk na to, aby przekaz skłaniał do nawiązania kontaktu z przedstawicielem firmy. Uznaliśmy, że sieć społecznościowa Facebook będzie o wiele lepszym kanałem promocji niż np. kampania AdWords nakierowana na reakcję klienta wynikającą z intencji zakupu lub chęci pozyskania informacji.

O wyborze zdecydowały przede wszystkim bardzo rozbudowane i precyzyjne narzędzia targetowania reklam w oparciu o ruch na stronie oraz możliwość ścisłego, kilkustopniowego zawężania grupy docelowej na podstawie wcześniejszej analizy jej zachowań i zainteresowań. Niektóre kategorie produktów LionLOG skierowane są do wyraźnie sprecyzowanego klienta, przez co dotarcie do niego wymaga użycia nieoczywistego i mocno zredukowanego targetowania, a nie tylko samego zdefiniowania zainteresowań, jakie przychodzą do głowy na myśl o motocykliście lub właścicielu skutera wodnego.

Kampanię przygotowaliśmy z myślą o realizacji dwóch celów: kierowaniu ruchu na stronę LionLOG oraz pozyskaniu kontaktów od potencjalnych klientów indywidualnych. Śledzenie ruchu w Google Analytics (zastosowane w reklamach linki do strony zostały opatrzone unikalnymi parametrami w adresie URL, co umożliwiło dokładne śledzenie ruchu z poszczególnych reklam), jak również na podstawie Piksela Facebooka, pozwoliły zoptymalizować treść reklamową oraz poszczególne elementy kampanii pod kątem ich efektywności. Poza tym pomogły opracować plan tworzenia kolejnych, coraz bardziej skutecznych kreacji reklamowych. Ogromne znaczenie miały też same pomysły na kreacje reklamowe – zadbaliśmy, by komunikat był spójny z wizerunkiem marki i dobrze dobrany do konkretnego odbiorcy.

W późniejszym czasie uruchomiliśmy jeszcze retargeting, czyli reklamę skierowaną do wszystkich, którzy odwiedzili witrynę LionLOG, ale nie figurowali w bazie obecnych klientów lub w bazie kontaktów handlowych. W efekcie tego kampanie w okresie wakacyjnym generowały ponad 50% całego ruchu na stronie, osiągając współczynnik konwersji celu (odsetek odwiedzin w stosunku do realizacji celu, czyli kontaktu z przedstawicielem LionLOG) do nawet 8,5%!

Druga kampania była nieco ciekawsza pod względem projektowania. Jej zamierzeniem było pozyskiwanie kontaktów mailowych i telefonicznych od klientów indywidualnych poprzez specjalnie przygotowany formularz zamieszczony w reklamie. Ten format reklamowy (pozyskiwanie kontaktów) jest stosunkowo nowy – pojawił się na platformie reklamowej Facebooka wiosną br. Podobnie jak w przypadku reklam zachęcających do dowiedzenia strony www, tak i ta kampania została stworzona na podstawie danych o ówczesnym ruchu na stronie oraz ściśle określonych zainteresowań użytkowników, wyselekcjonowanych po wcześniejszej analizie zachowań i zainteresowań przejawianych przez podstawową grupę odbiorców obecną na Facebooku. Rezultat? Ponad setka kontaktów do potencjalnych klientów!

Pierwsza sezonowa kampania dla LionLOG to solidna podstawa dla kolejnej, przyszłorocznej kampanii – z pewnością jeszcze bardziej efektywnej od tej! Ta okazała się sukcesem, więc jesteśmy przekonani, że następne również przyniosą wymierne korzyści. Natomiast więcej o samym produkcie, jakim jest LionLOG i jego możliwościach, dowiesz się ze strony lionlog.com 

A może potrzebujesz nieszablonowych i profesjonalnych kampanii Facebook przygotowanych z myślą o realizacji konkretnych celów? Skontaktuj się z nami lub zobacz więcej na stronie Kampanie reklamowe na Facebooku.