Narzędzie do publikacji postów na Facebook zamyka się – koniec z Creator Studio.

Facebook Ads
Google Ads
Social Media
WizjaNet
wizjaNet-Blog
creator-studio-facebook

Jakie rozwiązanie Facebook wprowadza zamiast creator studio?

creator studio

Creatora zastąpi funkcja publikowania treści w Business Suite, który już od jakiegoś czasu pozwala na publikację postów za pośrednictwem panelu sterującego, inaczej zwanego po prostu stroną lub nowym środowiskiem stron. Ma to związek z wprowadzonymi zmianami na stronach FB, które mają być bardziej intuicyjne, rozbudowane oraz oferujące wszystkie dostępne funkcje w jednym miejscu.

Facebook stara się stworzyć dla użytkowników przestrzeń, która pomoże sprawniej zarządzać stronami, ulepszając i modyfikując narzędzia do publikacji treści. Jest to kolejna zmiana, która będzie możliwa do sklasyfikowania dopiero po upływie paru tygodni użytkowania narzędzia.

Creator studio jest jeszcze dostępne na Androida i iOS jako dedykowana aplikacja mobilna Creator Studio App, do zarządzania treściami jak i analizą wyników. Mimo stosunkowo dobrej oceny, w aplikacji pojawiają się liczne błędy jak problemy powiązań z wieloma kontami, kiedy zarządzamy więcej niż jedną stroną na Facebooku czy brak zapisów postów w wersji roboczej, które nie wyświetlają się prawidłowo.

Trudności pojawiające się na początku w nowym sposobie publikowania treści, jak przyzwyczajenie się do nowego interfejsu i miejsca publikowania postów, mogą być największe dla zwolenników Creator Studio, którzy  nie tworzyli treści za pomocą innych narzędzi. Można już przełączyć się na nowy interfejs, który krok po kroku przedstawia wprowadzone zmiany i różnice pomiędzy Creator Studio, a Business Suite.

nowe środowisko

Nowe narzędzie do publikowania treści w Business Suite.

W tym krótkim poradniku przedstawimy jak zmienił się interfejs publikacji treści na Facebooku oraz jak zacząć korzystać z narzędzia.

 nowe funkcje creator

Aby zacząć planować czy publikować treści, musimy najpierw przełączyć się na nasza stronę i kliknąć Meta Business Suite, następnie kliknąć z paska po lewej stronie na terminarz.

terminarz

Po kliknięciu przeniesie nasz do dedykowanej strony gdzie możemy zacząć korzystać z narzędzia. Pojawi się nam grafika Zaplanuj post, relację lub reklamę. Wystarczy kliknąć zaplanuj i kliknąć w konkretną komendę, w zależności co chcemy stworzyć.

 planowanie postupost-relacja-video

Po kliknięciu wybranej opcji, otworzy się nam panel tworzenia.  Analogicznie jak w przypadku tworzenia w Creator Studio, klikając poszczególne zakładki dodajemy odpowiednio zdjęcia/wideo/szablon oraz treść.

W sekcji dodatkowych narzędzi możemy od razu dodać emoji do postu, oznaczyć lokalizację, zachęcić do kontaktu użytkowników czy podglądnąć link jeśli znajduje się w treści postu.

Zaraz poniżej znajduje się panel publikacji gdzie można zapisać i dodać do wersji roboczych projekt, opublikować go natychmiast lub zaplanować na konkretną datę i godzinę.

planowanie postów

Można również zaplanować od razu gdzie ma zostać umieszczony post i na jakiej platformie.

strona fb- ig

Aby podglądnąć post w terminarzu wystarczy znów kliknąć na terminarz, wybrać przykładowo miesiąc i zobaczyć jak na planie siatki rozmieściliśmy nasze posty. W każdym momencie możemy dodać kolejne posty lub modyfikować te utworzone.

terminarz

Przeglądanie wyników dotyczących efektywności postów i wiele więcej można zobaczyć w zakładce „Statystyki”, gdzie warto spędzić czas na analizie swoich odbiorców.

Nowy sposób publikowania treści dostępny w Business Suite nie stwarza problemów, jednak w sytuacji kiedy napotkacie Państwo problem, zachęcamy do nawiązania kontaktu z nami 📞. Postaramy się pomóc .

Jeśli szukasz kogoś kto kompleksowo obsłuży Twoją firmę, dobrze trafiłeś. Skontaktuj się z nami, a my umówimy się na spotkanie i dobierzemy odpowiednie narzędzia dla Twojej Marki, które pozwolą Ci zaistnieć w sieci oraz zgromadzą nowe grono odbiorców. Postaw na promocję w Internecie firmie, która posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie na rynku. 

Przeczytaj więcej o kampaniach Google Ads.

Przeczytaj więcej o kampaniach Facebook Ads.

Zadzwoń: 📞 33 496 30 44 lub napisz: 📩 poczta@wizja.net