Co powinna zawierać wiarygodna strona internetowa?

wizjaNet-Blog
co-powinna-zawierac-strona-internetowa

Zawarcie danych firmy na stronie internetowej

W czasach, gdy każdy może kupić domenę i zamieszczać na niej dowolne treści, należy zwracać szczególną uwagę, czy zakupy lub powierzenie danych jest bezpieczne. W weryfikacji pomocne mogą okazać się dane firmy, które w łatwy sposób możemy sprawdzić w internecie. Jeśli na przeglądanej stronie nie znajdziemy takich informacji jak nazwa firmy i adres siedziby, to lepiej zrezygnować z usług oferowanych przez tę domenę.

Jasny i czytelny regulamin

Regulamin, który jasno omawia nasze prawa względem zakupu i przekazania danych musi być przejrzysty i czytelny. Dzięki temu klient będzie miał świadomość, jak postępować w przypadku wystąpienia problemów, co znacznie ułatwi pracę właścicielowi domeny i wzbudzi zaufanie kupującego.

Certyfikat SSL

Zapewne każdy z nas doświadczył sytuacji, w której musiał zatwierdzić na witrynie “Połączenie nie jest prywatne, wróć do bezpieczeństwa lub wejdź na stronę”. Według wielu danych, użytkownikom zapala się wówczas “czerwona lampka”, że ze stroną jest coś nie tak oraz nabierają podejrzeń w kwestii jej bezpieczeństwa. Certyfikat SSL i jego zainstalowanie to jeden z podstawowych czynników, które uwiarygodniają naszą domenę. 


Grafiki

W zależności od strony internetowej i jej tematyki, ważną rolę stanowią zdjęcia lub grafiki. Multimedia powinny być wysokiej jakości, poprawnie ładować się na każdym urządzeniu i zawierać “ALT TAG”, znany również jako „atrybut alt” i „opis alternatywny”. Jest to HTML stosowany do znaczników zdjęć, w celu zapewnienia alternatywy tekstowej dla wyszukiwarek. Zastosowanie alt tagów do np. zdjęć produktów może pozytywnie wpłynąć na pozycję strony w wynikach wyszukiwania.

Mapa witryny google

Mapa google to plik, w którym podajesz między innymi takie informacje, jak strona, filmy oraz inne pliki w twojej domenie oraz związki między nimi.

Mapa przyda się przede wszystkim, gdy witryna jest duża, jest nowa i prowadzą do niej nieliczne linki zewnętrzne oraz zawiera wiele treści multimedialnych.

Intuicyjny układ strony

Z naszej strony będą korzystały zarówno osoby biegle posługujące internet oraz takie, które sporadycznie przeglądają strony internetowe. Niezależnie od tego, nasza witryna musi być intuicyjna. Rozumiemy przez to, że zakładki są w widocznym miejscu, klient znajdzie je bez problemu i nabędzie potrzebne mu informacje w kilka sekund.

Formularz kontaktowy

Klienci bardzo często dla oszczędności czasu i wygody, korzystają z formularza kontaktowego, który znajduje się w zakładce “Kontakt”. Ten sposób zachęca do zadania pytania użytkowników, którzy są na naszej witrynie, bez zbędnych trudności.

Bardziej rozbudowane strony internetowe

Każda strona rządzi się swoimi prawami- ma określone wymogi, które należy spełnić, w zależności od zamieszczanych treści. Kwestie te dotyczą przede wszystkim portali informacyjnych oraz sklepów internetowych. Ważne, aby przed rozpoczęciem tworzenia witryny, poznać je wszystkie i uniknąć niepotrzebnych konsekwencji, w razie ich braków.

Unikalne autorskie teksty

Niezwykle ważne jest dodawanie własnych, unikatowych tekstów na swoją stronę- zaczynając od opisów produktów, po bloga i podstronę “o nas”. Wszystkie zdania powinny być napisane samodzielnie, używając oczywiście słów kluczowych. Nie najlepszym pomysłem jest natomiast korzystanie z pomocy sztucznej inteligencji, którą algorytmy wykrywają, ucinając tym samym zasięgi.

Inne czynniki mające wpływ na pozytywny odbiór witryny internetowej

-prawidłowe wyświetlanie strony na urządzeniach mobilnych

-szeroki wybór płatności elektronicznych (BLIK, karta, szybki przelew)

-poprawność dodanych tekstów

-przykłady realizacji

-regularna aktywność na stronie

-odnośniki do facebooka i instagrama

-czytelna strona

Podsumowanie

Aby Twoja strona była atrakcyjna dla innych użytkowników, warto poświęcić czas na wdrożenie powyższych zaleceń. Ich brak może skutkować mniejszą ilością wejść na stronę oraz brakiem korzystania z usług, a pozycjonowanie na poziomie google zamiast rosnąć, będzie spadało w wyszukiwarce.