Barracuda - filtr antyspamowy

wizjaNet-Blog
barracuda-filtr-antyspamowy

Czym jest filtr antyspamowy barracuda?

Jest to program do ochrony poczty elektronicznej przed spamem i wirusami. Dzieje się tak, ponieważ filtr ma szczegółowo opracowane mechanizmy, które klasyfikują wiadomości jako spam lub rozsyłające linki z wirusami. 

Co to oznacza w praktyce?

Niepożądane wiadomości zostają na serwerze barracudy i nie trafiają na nasze skrzynki, dzięki czemu nie musimy poświęcać czasu na ich weryfikację i usuwanie.

Biała lista barracudy

Jest to udogodnienie filtru, dzięki któremu dodanie wybranego adresu e-mail lub domeny sprawia, że niezależnie od klasyfikacji barracudy, klient ma pewność, że wiadomość dotrze na skrzynkę. 

Praktykuje się to głównie z ważnymi klientami oraz nadawcami, którzy są narażeni na opinię wiadomości jako spamowe.

Czarna lista barracudy

Czarna lista służy do blokowania nadawców. Zazwyczaj trafiają na nią adresy/domeny, których sama barracuda nie zakwalifikuje jako SPAM, a natarczywie spływają na skrzynki klientów, którzy zgłaszają takie zdarzenia. Równie często klienci proszą o dodanie na czarną listę adresy, które nie wysyłają SPAMU, ale z innych przyczyn są niechciane. 

W obu przypadkach, białej i czarnej, można dodawać całą domenę lub tylko wybrany adres na listę.

Kwarantanna

W sytuacji, gdy barracuda nie jest pewna, czy wiadomość powinna zostać doręczona, czy zablokowana, wysyła informację do klienta, który widzi adres e-mail i tytuł maila- wówczas to klient decyduje, jakie działanie zostanie podjęte. Jest to kolejne zabezpieczenie barracudy.

Skuteczność działania filtra

Jako firma, dajemy możliwość testowania przez 7 dni filtra barracuda, przed podjęciem ostatecznej decyzji o jego zakupie. Po tym czasie, wysyłamy raport, który generuje się w programie. Widać na nim szczegółowy zapis wiadomości zablokowanych oraz przepuszczonych. Podczas stałego korzystania klient również może prosić o takie raporty, aby widzieć i kontrolować działanie filtra.

Dziennik wiadomości

To tutaj widzimy logi z 3 dni wstecz oraz dane jak:

czas, nadawca, odbiorca, temat, rozmiar, akcja, powód, punktacja, host nadawcy oraz status dostarczenia. 

Możemy filtrować wiadomości i dawać je do ponownego doręczenia (nawet jeśli wiadomość jest zablokowana).

Największe zalety barracudy

Największym plusem, który wymieniają klienci, jest zdecydowana redukcja wiadomości spamowych, które zakłócają pracę i dotarcie do maili, które faktycznie są istotne. Kolejną ważną kwestią jest fakt, że e-maile zawierające wirusy również są blokowane- dzięki temu nasz komputer nie zostanie zainfekowany. Te dwa czynniki najczęściej powodują, że klient decyduje się na założenie filtru barracuda na swoją pocztę.

Co wyróżnia barracudę?

Barracuda jest jednym z najlepszych filtrów na rynku- jest w pełni komercyjna, bardzo szybko aktualizowana, intuicyjna i wprowadza innowacyjne rozwiązania w weryfikowaniu SPAMU i wirusów. Barracuda w odróżnieniu od innych filtrów posiada kilkanaście etapów filtrowania, dzięki czemu przepuszczalność spamu jest znikoma.


Podsumowanie

Na rynku znajduje się wiele filtrów antyspamowych, ale z całą pewnością zapewniamy, że barracuda spełnia oczekiwania nasze i naszych klientów w walce z natrętnym spamem. Jest to spore ułatwienie w korzystaniu ze swoich skrzynek pocztowych oraz zapewnienie bezpieczeństwa przed złośliwymi wirusami. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani ofertą, skontaktujcie się ze swoimi opiekunami handlowymi lub działem technicznym, który Państwa pokieruje.