Ataki phishingowe z wykorzystaniem Messengera i adresu e-mail

wizjaNet-Blog
Phishing na Facebooku

Phishing na Facebooku jest coraz bardziej powszechny. To złośliwa technika, w której cyberprzestępcy próbują oszukać ludzi i uzyskać dostęp do ich informacji osobistych poprzez fałszywe wiadomości e-mail, linki i strony internetowe.

E-maile phishingowe przygotowane przez cyberprzestępców wyglądają autentycznie, ale w rzeczywistości są fałszywe.

Zawsze sprawdzaj nadawców wiadomości przed kliknięciem linku lub otwarciem załączników. Nigdy nie podawaj swojego hasła ani innych wrażliwych informacji do logowania na nieznanym źródle lub witrynie internetowej. Zachowanie czujności może Ci pomóc w uniknięciu phishingu na Facebooku i chronić Twoje dane osobowe.

Jak nie dać się nabrać na podejrzane wiadomości ?

1. Dbaj o bezpieczeństwo swoich danych osobowych i nigdy nie ufaj wiadomościom od nieznanego nadawcy.

2. Zawsze weryfikuj, czy linki są wiarygodne, a załączniki mają pochodzenie, które można skontrolować. W podglądzie sprawdzaj adres przekierowania.

3. Przed podaniem hasła lub innych wrażliwych informacji do logowania na stronach internetowych upewnij się, że witryna jest wiarygodna. Pod żadnym pozorem nie podawaj nikomu swoich haseł dostępowych.

4.Uważnie obserwuj treści podejrzanych wiadomości e-mail oraz SMS-ów i stosuj się do tych prostych zasad - to jedyna droga do uniknięcia phishingu!

Jako firma obsługująca wiele kont Facebookowych, widzimy, że jest to teraz bardzo powszechny problem, dlatego tym bardziej uczulamy naszych klientów na tego typu wiadomości.

Zachęcamy do uważnego czytania treści wiadomości e-mail i SMS-ów oraz sprawdzania nadawcy. Zawsze lepiej jest upewnić się, że osoba kontaktująca się to rzeczywiście  osoba fizyczna lub firma, z którą utrzymujesz relacje biznesowe. Dbaj o swoje bezpieczeństwo i zachowaj zdrowy rozsądek – Twoje dane są najważniejsze!

Próby oszustwa odbywają się z reguły za pośrednictwem Facebook Messenger lub adresu e-mail poprzez uzyskanie dostępu do strony na Facebooku podając się za zaufaną instytucje typu Meta Facebook, a dokładnie za support Facebooka. Przykłady różnych wiadomości znajdują się poniżej - hakerzy wysyłają informacje w różnych językach.

ataki1

ataki2

ataki3

atak-mail  ataki4

Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub potrzebujesz pomocy w sprawie dotyczącej Facebooka, zadzwoń lub wyślij e-mail: 33 496 30 44,
 poczta@wizja.net

Jeśli myślisz nad reklamą dla swojej firmy, zajrzyj tutaj.

Prowadzimy skuteczne kampanie Facebook i Google Ads, które pozwolą wypromować Twoją markę.Skorzystaj z darmowej konsultacji dla Twojego biznesu – umów się już dziś.