Systemy biznesowe

Internet jest narzędziem pozwalającym na całkowicie otwarte wykorzystanie zdalnych aplikacji. Oznacza to, że można dużo łatwiej stworzyć dowolny program, który może wspomagać wiele procesów działania firmy. Aplikacje te to zazwyczaj różne dedykowane systemy dostosowane do specyficznych wymagań.WizjaNet zrealizowała wiele systemów biznesowych. Są to między innymi:

Systemy CRM zarządzania relacjami z klientami

Przechowywanie wszelkich danych o klientach, pracownikach klientów. Rejestracja wszelkich kontaktów od zapytań ofertowych po zamówienia i sprzedaż. Więcej na ten temat na stronie systemu CRM.Wizja.

Sklepy internetowe

Realizacja typowych zadań obsługi automatycznej sprzedaży poprzez Internet. Stosowane rozwiązania od najprostszych do bardzo rozbudowanych sklepów w pełni automatycznych zintegrowanych z systemami lokalnymi obsługi sprzedaży i magazynu. Więcej na ten temat na stronie sklepy.wizja.net.

Systemy komunikacji poprzez SMS

Przechowywanie numerów telefonów komórkowych klientów bądź współpracowników z możliwością sprawnej i pewnej komunikacji z nimi poprzez wiadomości SMS. Więcej na ten temat na stronie sms.wizja.net.

Systemy nadzoru pracy przedstawicieli handlowych

Raportowanie pracy oraz wyników pracy pracowników zdalnych, którzy na bieżąco poprzez Internet mogą wypełniać informacje o swojej pracy.

Systemy distance learning

Szeroko pojęta edukacja na odległość, od prowadzenia studiów do prostych szkoleń. Udostępnianie materiałów szkoleniowych. 

Systemy powiadamiania o przetargach publicznych

Informowanie o pojawieniu się w zamówieniach publicznych przetargów o określonej specyfikacji i grupie działań.

Systemy do prowadzenia przetargów i aukcji

Automatyczne systemy przeprowadzania aukcji oraz jednostkowych przetargów. Do stosowania jako systemy zamówień oraz do wspomagania dostarczania surowców do produkcji czy zaopatrzenia.

Systemy wspomagające windykacje

Wspomaganie prowadzenia spraw windykacyjnych, od monitoringu poprzez bieżącą pracę osób zajmujących się ściąganiem wierzytelności.