Facebook Ads – kampanie reklamowe na Facebooku


Zamieszczanie postów na firmowym fanpage zapewnia ich widoczność tej części osób, które polubiły stronę. Natomiast aby uzyskać stałą widoczność oferty, postów lub linków prowadzących do witryny www wśród osób, które jeszcze nie znają Twojego biznesu, niezbędne będą reklamy na Facebooku (Facebook Ads). Tworzymy je przy pomocy rozbudowanych narzędzi, pozwalających kreować podstawowe i złożone grupy odbiorców.

 

 

Opracowanie grup docelowych na Facebooku odbywa się przez wykorzystanie niestandardowych i złożonych kombinacji następujących danych:


• Zachowania (m.in.: osoby często podróżujące, użytkownicy określonych modeli telefonów, przeglądarek internetowych, systemów operacyjnych czy wskazanej poczty mailowej),
• Zainteresowania (reklama skierowana do osób wykazujących zainteresowanie danym tematem),
Dane demograficzne (m.in.: wiek, płeć, wykształcenie, status w związku, liczba dzieci),
Ruch na stronie www (m.in.: reklama skierowana do osób, które odwiedziły stronę www lub konkretną podstronę lub osoby, które odwiedziły stronę, a nie dokonały konwersji),
Aktywność na fanpage (m.in. osoby, które lubią nasz fanpage, ale nie wykazują aktywności; osoby, które oglądały filmy zamieszczone przez fanpage, osoby, które brały udział w wydarzeniach organizowanych przez fanpage wydarzeniach i nie tylko),
Grupy niestandardowych i podobnych grupy odbiorców (Custom Audiences i Lookalike Audiences). Custom Audniences pozwala tworzyć ścisłe grupy użytkowników strony www i fanpage, a Lookalike Audiences (grupy podobnych użytkowników) to odbiorcy o maksymalnie podobnym profilu, jak Twoi obecni klienci;
Remarketing Dynamiczny – czyli reklamy prezentujące dokładnie te produkty, które przeglądał konkretny użytkownik na Twojej stronie www.

 


Zadzwoń: 33 49 63 015, lub wyślij e-mail: bok@wizja.net

 

Grupę odbiorców reklam w ramach prowadzonej kampanii, określoną według wyżej wymienionych informacji, można zawężać i rozszerzać w niezliczonej możliwości kombinacji. Wszystko po to, abyś miał pewność, że pieniądze na Twoją reklamę będzie widoczna tylko dla naprawdę zainteresowanych ofertą użytkowników.


Przy realizacji każdej kampanii używamy narzędzi monitorujących ruch na stronie www (Facebook Pixel oraz Facebook Analytics), dzięki czemu znamy ich realne efekty.


Narzędzia śledzące się również niezbędne przy przygotowywaniu reklam remarketingowych (przypominają one o ofercie klientowi, jeśli odwiedził stronę, lecz nie dokonał zakupu lub konwersji). Tworzymy zarówno kampanie remarketingowe standardowe, jak i dynamiczne, wyświetlające dokładnie te produkty/usługi, którymi internauta zainteresował się podczas przeglądania witryny.


Reklama na Facebooku nakierowana jest na rezultaty. Płatność następuje dopiero po kliknięciu w nią lub podjęciu przez użytkownika portalu wybranego działania (np. wyświetlenie strony, wypełnienie formularza, kupno towaru, odtworzenie filmu, pobranie aplikacji).

 


Przykład:
Prowadzisz lokalną restaurację w Bielsku-Białej. Niedawno utworzyłeś kącik zabaw dla najmłodszych i specjalne menu, aby przyciągnąć do lokalu rodziny z dziećmi. Zadbamy o to, by Twoja reklama wyświetliła się osobom zamieszkałym w obrębie danego miasta i posiadającym dzieci w określonym wieku, które chętnie skorzystają z nowych propozycji. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby reklamować Twoją restaurację wszystkim rodzinom z małymi dziećmi, które wypoczywają w Bielsku-Białej i często odwiedzają to miasto.


 

Gdzie wyświetlają się reklamy na Facebooku? Jakie są rodzaje reklamy Facebook Ads?

Reklama na Facebooku to szeroki wachlarz możliwości – od promocji postu opublikowanego na fanpage (grafika lub film) i linku do strony, przez promocję wydarzenia, aż po rozbudowane reklamy karuzelowe (idealne do prezentacji oferty sklepu) czy kampanie leadowe (pozyskiwanie kontaktów). Co ważne, posty reklamowe nie zawsze muszą być publikowane na fanpage, lecz mogą pojawiać się tylko w aktualnościach osób dobranych jako odbiorcy kampanii. To zróżnicowanie wynika z potrzeby kierowania zupełnie innych komunikatów do osób, które już są fanami profilu aniżeli do tych, które nie miały okazji zetknąć się z firmą. Każda z tych grup wymaga innych, spersonalizowanych treści.

 

Zobacz, jak wyglądają różne formaty reklam Facebook pod tym linkiem 

 

Chcesz wiedzieć więcej o reklamach Facebook Ads i poznać ich koszty? Skontaktuj się z nami!

Prowadzimy także kampanie reklamowe w serwisach Instagram oraz Twitter.