2016-10-19
 
 

Mobi Biblioteka czyli księgozbiory pod pełną kontrolą

Mobi Biblioteka, czyli dedykowane oprogramowanie dla bibliotek w placówkach oświatowych oraz miejskich to jeden z modułów Zintegrowanego Systemu Zarządzania Oświatą od WizjaNet. Oferuje o wiele więcej, niż tylko prowadzenie inwentarzu księgozbiorów i kartoteki wypożyczeń. To także szereg praktycznych rozwiązań dla niemal każdej osoby mającej styczność z biblioteką: od wypożyczających po osoby nadzorujące prace i funkcjonalnie placówki. Oprogramowanie Mobi Biblioteka, podobnie jak pozostałe moduły Zintegrowanego Systemu Zarządzania Oświatą doskonale funkcjonuje jako samodzielnie oprogramowanie (sprawdza się w miejskich bibliotekach) lub w dowolnej konfiguracji z pozostałymi elementami Zintegrowanego Systemu Zarządzania Oświatą (w tym także z popularnym mobiDziennikiem).


Co wyróżnia oprogramowanie dla bibliotek Mobi Biblioteka?


Przede wszystkim możliwość stworzenia jednego, centralnego systemu dla wszystkich bibliotek w mieście lub gminie. Dzięki temu, wszystkie księgozbiory należące do konkretnej jednostki są bezpiecznie i wygodnie nadzorowane z poziomu przeglądarki internetowej. Co również bardzo istotne, Mobi Biblioteka nie posiada ściśle sprecyzowanych wymagań technicznych od swoich użytkowników, ponieważ całe oprogramowanie znajduje się na bezpiecznych i bezawaryjnych serwerach.


Mobi Biblioteka też zaawansowane katalogi księgozbiorów, które wyręczają zarówno bibliotekarzy w ręcznym tworzeniu katalogów, a wypożyczających w poszukiwaniach interesujących pozycji. Opisy dla każdej pozycji księgozbioru są automatycznie pobierane z opisów bibliograficznych z bazy danych Biblioteki Narodowej. Dodatkowo, zbiory można dowolnie sortować i przeszukiwać: po tytułach, autorach, kategoriach oraz także po… fragmentach opisu bibliograficznego.


Dla bibliotek w szkołach, gdzie działa już lub planowane jest wdrożenie mobiDziennika od WizjaNet również przygotowaliśmy praktyczne rozwiązania, jak integracja z Mobi Biblioteki z elektronicznym dziennikiem (przenoszenie danych dzieci) oraz z Sekretariatem Krakfin.
I to nie wszystko! Pozostałe funkcje, rozwiązanie techniczne oprogramowania dla bibliotek Mobi Biblioteka znajdziecie na stronie www.oswiata.wizja.net/biblioteki

mobi biblioteka wizja net oprogramowanie dla bibliotek


Tagi: oświata


« powrót do listy aktualności