2001-12-05
 
 

Bezpieczna poczta - szyfrowanie danych

Firma WizjaNet uruchomiła nową usługę, która zwiększy bezpieczeństwo przesyłania informacji przez Internet. Po uruchomieniu usługi wszelkie informacje wysyłane pocztą elektroniczną będą szyfrowane przez Państwa komputer i nasze serwery.
Usługa ta, nazywana SSL, zabezpiecza przed przeglądem lub kradzieżą informacji przez niepowołane osoby w sieci Internet.
Dla klientów firmy WizjaNet usługa jest udostępniana bezpłatnie. Nasza firma jako jedna z niewielu umożliwia szyfrowanie poczty, a jest to obecnie ważne podczas korzystania z Internetu.
Jak uruchomić obsługę SSL:
1. Należy uruchomić program Outlook Express – program obsługi poczty elektornicznej.
2. Proszę wybrać menu "Narzędzia" i "Konta"
3. Uruchomić przycisk "Właściwości" i zakładkę "Zaawansowane"
4. Zaznaczyć (kliknąć w kwadraciki) dwa przyciski: "Ten serwer wymaga bezpiecznego połączenia SSL".
5. W polu "Poczta Wychodząca SMPT" powinno pojawić się "625", natomiast w polu "Poczta przychodząca POP3" powinna pojawić się "995". Jeżeli nie to należy poprawić wartości na "625" i "995".
6. Należy nacisnąć klawisze "Zastosuj", "Ok" i następnie "Zamknij".
7. Usługa już działa, warto sprawdzić wysyłając list do znajomego.
Podana powyżej procedura może przebiegać inaczej dla innych programów pocztowych. Uruchomienie usługi nie jest niezbędne do poprawnego działania poczty, natomiast ze względu na bezpieczeństwo jest zalecane. W przypadku jakichkolwiek problemów prosimy o kontakt z przedstawicielem naszej firmy (tel. 33 8158225).
Zespół pracowników firmy WizjaNet stara się świadczyć jak najlepsze i kompleksowe usługi dla swoich klientów. Stale dodajemy nowoczesne, ciekawe usługi do naszej oferty.


Tagi: wizjanet, strony www, hosting


« powrót do listy aktualności