Prowadzenie firmowego Fanpage i pozyskiwanie fanów


Na temat prowadzenia Fanpage stworzono już mnóstwo artykułów i publikacji, niemniej nie da się wskazać żadnego uniwersalnego przepisu na prowadzenie dobrego Fanpage i pozyskiwanie fanów. Każda firma to zupełnie inna historia, odmienne wartości i misja. Warto jednak wspomnieć, że funkcjonują pewne ogólne zasady, o których powinno się pamiętać w trakcie opracowywania planu wprowadzania firmy na Facebooka.

Jak prowadzić firmowy Fanpage?


Jak wiemy, że treści pojawiające się na Fanpage docierają głównie do fanów, więc publikowanie na nim postów wyłącznie o charakterze sprzedażowym mija się z jakimkolwiek celem. A zatem, co zamieszczać? Fanpage jest bezcennym źródłem opinii o produktach lub usługach oraz miejscem dialogu i narzędziem podtrzymywania relacji z klientami. Dlatego zachęcaj swoich fanów do wyrażania opinii o firmie, dziel się z nimi wartościowymi informacjami i intryguj ich. Twórz spójny wizerunek firmy i pokaż jej „ludzką” twarz. Najczęściej i najwięcej na Facebooku korzystają te przedsiębiorstwa, które potrafią prowadzić swój profil z lekkim przymrużeniem oka.


Pozyskiwanie fanów


Zaproś znajomych i współpracowników do polubienia firmowego Fanpage i stwórz pierwszą bazę fanów. W miarę zamieszczania ciekawych i unikalnych treści, osób odwiedzających Twój profil zacznie przybywać. Pamiętaj jednak, że ich ilość nie jest wyznacznikiem jakości i efektywności – to tak naprawdę najmniej istotny dla Twojego biznesu parametr.


Budowanie bazy fanów i przygotowywanie treści wymaga sporego nakładu pracy, czasu oraz dużej dozy kreatywności, przy jednoczesnym uwzględnieniu obranej grupy docelowej oraz wyznaczonych celów. W związku z tym w trakcie realizacji projektu należy uzbroić się w cierpliwość. Działania na Facebooku pozornie wdają się być lekkim zajęciem, tymczasem praca nad Fanpage i efektywnością reklam jest naprawdę czasochłonna i wymagająca. Niemniej efekty potrafią być spektakularne i długofalowe, zatem traktuj swój Fanpage jako długoterminową inwestycję.

Sprawdź ofertę prowadzenia Fanpage i kampanii reklamowych na Facebooku

*Źródło –