Facebook Ads – kampanie reklamowe na Facebooku


Posty zamieszczane na Fanpage w głównej mierze docierają do osób, które już polubiły Twoją stronę. Sporadycznie pokazują się też ich znajomym. Aby zapewnić sobie stałą widoczność oferty, postów lub linków prowadzących do strony WWW wśród osób, które nie znają jeszcze Twojej firmy, niezbędne będą reklamy na Facebooku (Facebook Ads). Tworzymy je przy pomocy rozbudowanych narzędzi pozwalających kreować podstawowe i złożone grupy odbiorców.

Opracowywanie grup docelowych na Facebooku odbywa się przez budowanie niestandardowych i złożonych grup odbiorców m.in. na podstawie:

  • miejsca zamieszkania, aktualnego miejsca pobytu i używanego języka,
  • wieku oraz płci,
  • danych demograficznych, takich jak: status w związku, wykształcenie, ukończona uczelnia, praca w danej branży lub na danym stanowisku, rodzice dzieci w określonym wieku,
  • zainteresowań (m.in.: zakupy, marki, hobby, rozrywka, sporty, technologie i moda),
  • zachowań (m.in.: osoby grające w gry na Facebooku, użytkownicy często dodający zdjęcia, internauci korzystający z określonej przeglądarki internetowej, systemu operacyjnego, osoby często podróżujące, a nawet… posiadające telefon wybranego producenta).


Ustaloną grupę odbiorców reklamy, określoną według wyżej wymienionych danych, można jeszcze bardziej zawęzić za pomocą kolejnych wykluczeń. Wszystko po to, abyś miał pewność, że Twoja reklama będzie widoczna tylko dla wybranej grupy osób.


Reklama na Facebooku nastawiona jest na efekty.
Płatność następuje, dopiero gdy użytkownik Facebooka kliknie w reklamę lub podejmie inne, wybrane działanie (np. polubi stronę, obejrzy film, ściągnie aplikację).


Przykład:
Prowadzisz lokalną restaurację w Bielsku-Białej. Niedawno utworzyłeś kącik zabaw dla najmłodszych i specjalne menu, aby przyciągnąć do lokalu rodziny z dziećmi. Zadbamy o to, by Twoja reklama wyświetliła się osobom zamieszkałym w obrębie danego miasta i posiadającym dzieci w określonym wieku, które chętnie skorzystają z nowych propozycji. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby reklamować Twoją restaurację wszystkim rodzinom z małymi dziećmi, które wypoczywają w Bielsku-Białej i często odwiedzają to miasto.


Gdzie wyświetlają się reklamy na Facebooku? Jakie są rodzaje reklamy Facebook Ads?

Reklama na Facebooku to szeroki wachlarz możliwości – od promocji postu opublikowanego na Fanpage (grafika lub film) i linku do strony, przez promocję wydarzenia, aż po rozbudowane reklamy karuzelowe (idealne do prezentacji oferty sklepu). Co ważne, posty reklamowe nie muszą być zamieszczane na Fanpage. Mogą pojawiać się tylko w aktualnościach osób, które dobraliśmy jako odbiorców kampanii. Wyświetlane są także w prawej kolumnie wiadomości oraz na urządzeniach mobilnych (tablety oraz telefony).

Zobacz, jak wyglądają różne formaty reklam Facebook pod tym linkiem 

Chesz wiedzieć więcej o reklamach Facebook Ads i poznać ich koszty? Skontaktuj się z nami!

Prowadzimy także kampanie reklamowe w serwisach Instagram oraz Twitter.